alternative information
alternative information
alternative information

Bıçağın çeliği üzerindeki  gravürler, keski , çekiç kullanılarak yapılan el işlemesidir. Türkiye’nin en iyi gravür ustaları tarafından özenle yapılmıştır . Bıçağın boyutuna veya işlemesine göre, yapılan işlemelerin bazıları günlerce sürmektedir. Bu sanatın ustalarının zamanla azalması yüzünden yapılan işleme sanatı her geçen gün değerine değer katmaktadır. Yapılan gravürler birbirlerinden  farklılık göstermektedir  ve  alacağınız  ürünün bir eşi benzeri olmaksızın sadece size özel  olacaktır.
 

M-501 B Tanto
Eski çağlarda Japonya'da verdiği sözü yerine getiremeyen Japon Yakuzalar serçe parmaklarını Tanto ile kesip, söz verip yerine getiremedikleri kişiye özür dilemek için verirlermiş. Bu 'sözümü yerine getiremedim ama sana canımdan bir parça veriyorum' anlamına gelir. Temsil ettiği manevi anlamla özellikle iş adamlarının masaları üzerinde isimlik olarak kullandığı ve “Ben Sözümün Eriyim” anlamı taşıyan bir modeldir. Söz konusu olan bu modelimiz 1998 yılında ünlü bir işadamımız tarafından satın alınmış ve alındıktan 15 gün sonra tüm güvenlik önlemlerini aşıp kasaya ulaşan hırsız elindeki malzemelerin yetersiz kalmasından sonra masa üzerinden bu modelimizi alıp kasanın kilit mekanizmasında bulunan 3 barı kesip kasayı açmayı başarmıştır. Polis kayıtlarına da geçen bu olay televizyon ve gazetelerde günlerce haber olmuştur.

Sapında malzeme olarak Geyik Boynuzu kullanılmaktadır. Her sene üreme döneminden sonra geyiklerin boynuzları düşer, yerine yenisi çıkar. Sınırlı ölçülerde Orman Bakanlığımızdan satın alabildiğimiz, geyik boynuzu sert yapısı ile birlikte dayanıklılığında güçlü olmasından dolayı özellikle bıçakta görselliğe önem veren kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Doğal bir yapısı olduğundan her bıçak üzerinde farklı bir görsellik oluşturmaktadır.

Özel İsimlikli Ahşap Sehpasıyla Verilecektir.

Bora M 501 Tanto Geyik Boynuzu Saplı Bıçak

Ürün Cinsi

Bıçak

Tam Uzunluk

325 mm

Et Kalınlığı

   4  mm

En

  34 mm

Ağırlık

300 gr

  Garanti

Garanti şartları altında ömür boyu güvence

alternative information
Av-Kamp'ın hedefi, tüketicilerin bilinç düzeyini hedeflenen belirli bir düzeye ulaştırmaktır. Bu nedenle, sizi Bora Bıçaklarının üretimindeki bazı son derece önemli kavramlar konusunda bilinçlendirmenin görevimiz olduğunu düşünüyoruz.

Devamı >>

Bakımı yapılması istediğiniz bıçaklarınız gönderirken;
Adres, telefon bilgisi ve yapılması istenen işlemi içeren notunuzu eklemeyi unutmayınız.

Adres:
BORA BIÇAKLARI (İmalat ve Showroom)
Büyük Sanayi 1. Cadde Oktay Pasajı No.48/20
06060 İskitler Ankara

E-Mail: info@boraknives.com.tr
Telefon: 0 (312) 427 73 84
Faks: 0 (312) 427 73 85
alternative information
En son teknolojik gelişmeleri kalifiye ekibimizle uygulamaya çalışırken aynı zamanda da evrensel temel değerlere derinden bağlıyız.

Bora Bıçakları Tanıtım Filmini izlemek için tıklayınız...

 

alternative information
Bora Bıçaklarına ulaşmak artık çok kolay. Türkiye'nin neresinde olursanız olunuz ürünlerimizi ertesi gün adresinize ulaştırıyoruz.

Bora Bıçakları On-Line Alışveriş Mağazamız >>

alternative information
Bora Bıçak, konseptinde yer alan özel tasarımları kurumlara veya kişiye özel olarak tasarlayarak ister özel günlerde bir hediye olarak isterseniz gündelik kullanımda eşsiz bir ürün olarak sizlere sunabilmektedir..

Detay bilgi için >>