30 yılı aşkın süredir
Azimle, kararlılıkla, aşkla
hep daha iyiye, daha güzele,
daha sağlama, daha şık olana
ulaşmak için çalışıyoruz

Hikayemiz


Bora Bıçakları macerası; doğaya tutkun, ilkeli bir insanın ihtiyaç ve hevesinin kesişmesiyle başlar. Mehmet Emin Bora, ‘‘…cep çakım kırılmış olmasa! ‘Yaparım’ diyen kişilerin peşinde aylarca koşuşturmasam! Konuyu onur meselesi yapmasam... Bu noktaya nasıl gelebilirdik?’’ demektedir.
Evdeki hobi odasında 1983 yılında başlayan, deneme yanılma yöntemi taşıyan çalışmalar, 1985 yılında 50 metrekare bir atölyeye taşınır. Gerekli izinlerin alınması, malzeme ve makine temini, üretim süreci gibi konular; kimi bilgi eksiklikleri de barındıran ayrı birer maceradır. İyiye ve güzele kavuşma azmi ise, bütün eksikleri giderecek, ortadaki en büyük sermayedir.
Öğrenilen bir düstur koyulur ortaya: ‘‘Bıçak bir kültür ürünüdür.’’ En yüksek kalite, geleneksel değerlerle harmanlanır. El emeği ve göz nuru dökülür. En üst standartların yakalanması, tanıtılması ve yerleşmesi emek gerektirir, verilir. Satış, bir dostluğun başlangıcıdır. İspatı için ‘‘Ömür boyu garanti’’ denilir. Dünya standartları yakalanır, Türkiye standartları belirlenir. Bir görev anlayışı ile hareket edilir. Rekabetten kaçılmaz. Yerel üreticilerle iyi ilişkiler kurulur. İthalata olumlu bakılır… Devlet başkanları ve iş insanlarının masalarında; izcilerin, avcıların ve güvenlik güçlerinin yanında bir Bora vardır artık.
Bugün Bora, ilk günde taşıdığı heyecan ve azmi kaybetmeden tecrübe kazanmış olarak, Tolga Bora yönetiminde yola devam etmektedir. 1999 yılından beri Dart alanında da faaliyette bulunmaktadır. Pek çok saygın firmanın (Bıçakta: Antonini, Morakniv, Joker, Nieto, Cudeman, Böker. Dartta: Winmau, Harrows, QXMAX, TARGET, Bull’s) Türkiye distribütörüdür. 61 ilde 400’e yakın bayisi bulunmaktadır.
Türkiye’yi uluslararası fuarlarda temsil eden ustalık eseri olan ürünleri, kullanılan her malzeme ile birlikte, kendini belli eden bir tecrübeyi ve kaliteyi yansıtmaktadır.

Satın Al
error: BU İÇERİK KORUMA ALTINDADIR.